Atletismo en os Chuegos Olimpicos de 1900

L'atletismo en os Chuegos Olimpicos de 1900 estió representato por 23 prebas d'atletismo mientres os Chuegos Olimpicos de París 1900, que s'escaicioron dende o 14 de chulio dica o 22 de chulio de 1900, y en as que parteciporon 117 atletas de 15 países.

As prebas se facioron en un campo de hierba mugant con o Velodromo de Vincennes, o cercuito teneba una cuerda de 500 metros y no yera plano, teneba desnivels.

MedalleroEditar

Medallero individualEditar

Preba Oro Archent Bronze
60 metros lisos
(detalle)
  Alvin Kraenzlein (USA)   Walter Tewksbury (USA)   Stan Rowley (Aus)
100 metros lisos
(detalle)
  Frank Jarvis (USA)   Walter Tewksbury (USA)   Stan Rowley (Aus)
200 metros lisos
(detalle)
  Walter Tewksbury (USA)   Norman Pritchard (IND)   Stan Rowley (Aus)
400 metros lisos
(detalle)
  Maxie Long (USA)   William Holland (USA)   Ernst Schultz (DEN)
800 metros lisos
(detalle)
  Alfred Tysoe (GBR)   John Cregan (USA)   David Hall (USA)
1500 metros lisos
(detalle)
  Charles Bennett (GBR)   Henri Deloge (FRA)   John Bray (USA)
Maratón
(detalle)
  Michel Théato (FRA)   Émile Champion (FRA)   Ernst Fast (SWE)
110 m cletas
(detalle)
  Alvin Kraenzlein (USA)   John McLean (USA)   Frederick Moloney (USA)
200 m cletas
(detalle)
  Alvin Kraenzlein (USA)   Norman Pritchard (IND)   Walter Tewksbury (USA)
400 m cletas
(detalle)
  Walter Tewksbury (USA)   Henri Tauzin (FRA)   George Orton (CAN)
2.500 m obstaclos
(detalle)
  George Orton (CAN)   Sidney Robinson (GBR)   Jacques Chastanié (FRA)
4.000 m obstaclos
(detalle)
  John Rimmer (GBR)   Charles Bennett (GBR)   Sidney Robinson (GBR)
5.000 metros lisos por equipes
(detalle)
  (GBR)Charles Bennett
John Rimmer
Sidney Robinson
Alfred Tysoe
Stan Rowley
 
Henri Deloge
Jacques Chastanié
André Castanet
Michel Champoudry
Gaston Ragueneau
Brinco de largaria
(detalle)
  Alvin Kraenzlein (USA)   Myer Prinstein (USA)   Patrick Leahy (GBR)
Triple brinco
(detalle)
  Myer Prinstein (USA)   James Connolly (USA)   Lewis Sheldon (GBR)
Brinco d'altaria
(detalle)
  Irving Baxter (USA)   Patrick Leahy (GBR)   Lajos Gönczy (USA)
Brinco con percha
(detalle)
  Irving Baxter (USA)   Meredith Colket (GBR)   Carl-Albert Andersen (NOR)
Tirada de peso
(detalle)
  Richard Sheldon (USA)   Josiah McCracken (USA)   Robert Garrett (USA)
Tirada de disco
(detalle)
  Rudolf Bauer (HUN)   František Janda-Suk (BOH)   Richard Sheldon (USA)
Tirada de martiello
(detalle)
  John Flanagan (USA)   Truxton Hare (USA)   Josiah McCracken (USA)

Medallero por paísesEditar

Puesto País       Total
1   Estaus Unius 16 13 10 39
2   Reino Uniu 3 3 2 8
3   Francia 1 4 2 7
4   Canadá 1 0 1 2
5   Hongría 1 0 1 2
6   Equipe mixto 1 0 0 1
7   Imperio de la India 0 2 0 2
8   Bohemia 0 1 0 1
9   Australia 0 0 3 3
10   Dinamarca 0 0 3 3
11   Noruega 0 0 1 1
12   Suecia 0 0 1 1

Vinclos externosEditar